Ostravský maraton (půlmaraton) - 6.9. 2015

S během jsem začal před 5 měsíci a příprava byla hodně laxní. Tréninkové výběhy byly hodně nepravidelné, max. 2x týdně, spíše však jednou. Před závodem sem měl uběhnutou největší vzdálenost cca 15 km, takže půlmaraton byl nejen první závod, také i nová rekordní vzdálenost.
Před startem sem měl 2 cíle: doběhnout a nedoběhnout poslední . Začal jsem svižně, na to, že sem toho neměl moc odběháno bylo mé startovní tempo cca 6:10 min/km. Od 4. km sem zpomalil a držel se lehce nad 6:30 min/km. To mi vydrželo do konce 8. kilometru. Pak se začaly objevovat první známky únavy a závodních nezkušeností. Tempo spadlo na neběžeckých 7 min/km a pomalu ale jistě sem ještě více zpomaloval. Běžel sem sám, v těsné blízkosti sem neměl žádného dalšího běžce, a tak se únava zvyšovala. Po cca 15 km sem poprvé přešel do kroku a čekal, jestli se mi podaří se znovu rozběhnout. Další 3 kiláky sem běh střídal s chůzí a hledal v sobě zbytky sil. V hlavě sem si docela hodně krát opakoval, že na příští závod se musím lépe připravit. Ono uběhnout 21 kilometrů se zdá být sranda, ovšem bez pořádného tréninku to zas taková legrace není. Ty naběhané kilometry mi vážně chyběly a posledních asi 2000 metrů sem běžel snad už jen na vůli. Pár set metrů před cílem sem předběhl dva běžce, a to mi dodalo sílu na závěrečný mocný finiš. Věděl sem, že nebudu poslední a že si tak splním oba vytyčené cíle. Cílovou rovinku sem si „zaspurtoval“ a nadšený sem proťal pomyslnou cílovou pásku v čase 2:37:49. Za mnou pak doběhlo ještě dalších 6 půl maratonců. Čas nic moc, ovšem o ten mi v tomto závodě vůbec nešlo. První meta tak byla zdolána a já se hned začal těšit na příští rok, kdy sem si naplánoval svůj první maraton