Craft Runfest Ostrava půlmaraton – 24.9.2017

Před dalším maratonem sem si dal přípravný půlmaraton doma v Ostravě. Cítil sem formu a věřil si na čas pod 2 hodiny. Tréninkové jednotky byly intenzivnější, bylo vidět, že sem tomu dal nějaký řád. Počasí moc nevyšlo, opět mi na závodě pršelo. na druhou stranu lepčí než ten šílený pařák na loňském maratonu.

První kilometr sem si rozběhl pomalu, ať to hned ze startu nepřepálím. Snažil sem se držet stabilní tempo, ovšem to se mi moc nedařilo, tempo mi první pětku dost kolísalo. Až od 6. do 11. kilometru sem si držel tempo v rozmezí 15 sekund, pak přišlo mírné dvoukilometrové zrychlení a návrat k předchozímu tempu. Největší krize přišla na 18. kilometrů, který byl také nejpomalejší (když nepočítám úvodní kilák). Další dva kilometry sem bojoval se sebou a časem, ať to tempo udržím. Vidina pod dvě hodiny byla velká, jen to nepustit. Posledních 1200 metrů do cíle sem zabral. Ten poslední celý kilometr byl na hranici 5 minut a do cíle sem dosprintoval v tempu 4:10 min/km.

Výsledný čas byl 1:56:29, ovšem čipový byl 1:56:03. Do cíle doběhlo 424 běžců a já skončil na 233. místě.